Výsuvy

Výsuvy slouží k usnadnění pohybu zásuvky při jejím otvírání a zavírání z korpusu skříňky. V naší nabídce výsuvů naleznete jak klasické rolničkové výsuvy, tak výsuvy kuličkové, které obsahují i dotah s dotlumením. Nabízíme rovněž výsuvy skryté, které nijak neruší vzhled kuchyně či výsuvy s kovovými bočnicemi. Ve snaze vyhovět co nejširší skupině zákazníků si naši zákazníci mohou vybrat z několika řad výsuvů od vysoce kvalitních, až po ty ekonomické.


1. rolničkové (kolečkové)

Nejstarší typ výsuvů používaných u dřevěných zásuvek. Pohyb jedné (zásuvkové) části výsuvů vůči druhé (korpusové) je usnadněn díky dvěma plastovým kolečkům.

Výsuvy se dodávají jako:
  • částečné – při plném vysunutí výsuvu zůstává část zásuvky (cca.7cm) uvnitř korpusu skříňky
  • plné – celá zásuvka je po vysunutí mimo prostor korpusu


2. Kuličkové výsuvy

Tento typ výsuvů vystupuje do popředí zejména při použití ve vestavěných skříních a u nábytkových sestav do obývacích pokojů, tedy v místech kde je důležité plné otevření zásuvky, dodržení barevného sladění zásuvky s korpusem skříňky, popř. vyšší nosnost (40-45kg).  

Skladové typy výsuvů:
  • Klasický plnovýsuv dělitelný, nosnost 45kg
  • Plnovýsuv s integrovaným tlumením, dělitelný, nosnost 45kg
  • Plnovýsuv pro bezúchytkové otvírání dveří (PUSH), dělitelný, nosnost 45kg


3. Skryté výsuvy

Tento typ výsuvu zajišťuje maximální komfort a uživatelskou hodnotu nábytku. Výsuv je při běžném použití téměř neviditelný, proti kuličkovým výsuvům je tak více chráněn proti přístupu nečistot a má mnohem lehčí chod. Svou konstrukcí umožňuje maximální využití prostoru, lze jej využít v kombinaci s malými i velkými zásuvkami. Výsuvy od firmy Blum s elektrickými vyhazovači (Servo-Drive) umožňují kombinovat bezúchytkové otvírání s tlumeným dovřením.


Kovové zásuvky se zdvojenými boky

V posledních letech se především u kuchyňských linek dostávají do popředí tyto typy zásuvek. S jejich narůstající oblibou se vyrábí nejrůznější designové obměny s plánovaným využitím v koupelnách, obývacích pokojích či ložnicích.

Nosnost těchto zásuvek je v rozpětí od 30kg do 80kg, zásuvky se dodávají s možností tlumeného nebo bezúchytkového provedení - podle typu a značky použitého výsuvu.


Ke zboží na objednávku (zboží, které není ve skladové kolekci) je účtováno dopravné.